Okolice Międzygórza i Masyw Śnieżnika są wymarzonymi terenami do uprawiania sportów zimowych. Duże opady śniegu w połączeniu ze zróżnicowanymi stokami pozwalają odnaleźć się każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania. W Międzygórzu zlokalizowany jest wyciąg narciarski „U Bolka” - pięknie położony, przyjemny, rekreacyjny stok. W bezpośredniej okolicy mamy kilka nowoczesnych ośrodków narciarskich wyposażonych w rozbudowane systemy wyciągów i kolei linowych: Czarna Góra (www.czarnagora.com.pl), Dolni Morava (www.dolnimorava.cz) oraz Bukova Hora (www.skibukovka.cz), które łącznie oferują ponad 25 km różnorodnych tras. Dojazd do tych stacji zajmuje około 30 minut, ale znajdując się w klimatycznym Miedzygórzu jesteśmy w stanie odwiedzić i poznać je wszystkie w czasie kilkudniowego pobytu.

Centrum Śnieżnik to firma z wieloletnią tradycją w sporcie i rekreacji w Masywie Śnieżnika. W centrum Międzygórza posiadamy swój główny punkt, gdzie oferujemy ponad 200 par sprzętu - narty zjazdowe, buty, snowboard, sanki, rakiety śnieżne itd. Centrum Śnieżnik działa również jako Licencjonowana Szkoła Narciarska SITN PZN, szkoląc indywidualnie i grupowo.

Więcej informacji na www.centrumsnieznik.pl


GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl