Nasze góry są nadal dzikie i mało „ucywilizowane”, ukształtowanie terenu oraz rozległe przestrzenie lasów pozwalaja na doskonałą turystykę skitourową. Masyw Śnieżnika, dzięki swoim zimowym walorom jest coraz cześciej odwiedzany przez teskniących za wolnością skitourowców. To nie tylko sport, ale sposób na wspaniałą rekreację: cisza gór, piękne krajobrazy, bajkowa sceneria, ogromne ilości śniegu, słońce, narty i nieprzetarte szlaki. Szczególnie ciekawe są wyprawy z Międzygórza do Schroniska pod Śnieżnikem, a następnie na szczyt do tzw. lejów… Odwaga i doświadczenie wskazane, a dla amatorów pozostają możliwości łatwiejszych wycieczek skitourowych.


GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl