W Masywie Śnieżnika od sezonu 2013/2014 istnieje doskonały system tras narciarstwa biegowego, a wszystkie szlaki są utrzymywane ratrakami i skuterami oraz są bezpiecznie oznakowane. W projekcie wykorzystano wspaniałą konfigurację terenu, wytyczono widokowe szlaki. Więcej szczegółów o nartach biegowych oraz wspaniałej pętli wokół Miedzygórza tutaj. Informacje o możliwościach w okolicy także tutaj: www.spalona.com.pl, www.czarnagora.com.pl, www.bezkydm.cz oraz na www.nartybiegowe.com.pl


GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl