W bezpośredniej okolicy Międzygórza znajduje się wiele ścieżek, tras i szlaków górskich, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów, m.in. jako wspaniałe tereny do biegów górskich. Ich atrakcyjność została dostrzeżona nawet poza granicami Polski, gdyż zorganizowano tutaj Mistrzostwa Europy w biegach górskich, a od kilku lat odbywają się Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Zawodnicy i kluby sportowe przyjeżdżają tutaj często na obozy treningowe, przygotowując się do tych imprez.


GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl