atrakcje - miedzygorze.com.pl - Międzygórze Perła Sudetów

Atrakcje

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Ogród bajek

Ogród Bajek

Niewielki ogród malowniczo położony na stromym zboczu Lesieńca, na wysokości 700 - 710 m n.p.m. otoczony przez świerkowy las i górskie łąki. Powstał w latach 20-tych XX wieku poprzez starasowanie zbocza i poprowadzenie w jego obrębie… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Wodospad 
             Wilczki

Wodospad Wilczki

Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, drugi co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem zwanym kanionem… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Zapora wodna

Zapora Wodna

W dalszej części Wilczki, poniżej wodospadu i wąwozu, znajduje się zbiornik przeciwpowodziowy wzniesiony na początku XX wieku. Kamienna zapora ma ponad 29 m wysokości i 108 m długości. Zbiornik może pomieścić prawie… więcej »

miedzygorze.com.pl - atrakcje - Ścieżka w chmurach - Dolni Morava

Ścieżka w chmurach

Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. … więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Ośrodek Górski Czarna Góra

Ośrodek Górski Czarna Góra

Czarna Góra to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku. Od momentu założenia wiele się zmieniło, corocznie prowadzone są nowe inwestycje i na dzień dzisiejszy ośrodek należy uznać za ścisłą czołówkę polskich… więcej »

 

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Śnieznicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Powstał w 1981 roku na obszarze 28,8 tys. ha, w tym 26,3 tys. ha lasów. Swym zasięgiem obejmuje trzy grupy górskie Sudetów Wschodnich: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote. Obszar parku cechuje występowanie różnych typów… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Schronisko na Śnieżniku

Schronisko na Śnieżniku

W 1806 r. na środku hali pod Śnieżnikiem powstała zagroda pasterska zwana "Szwajcarką", gdyż jako gospodarza osadzono tam Szwajcara. Była to duża ferma mleczna, hodowano krowy i owce. Wyodrębniono w niej… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Sanktuarium Maria Śnieżna

Sanktuarium Maria Śnieżna

Igliczna od dawna stanowi cel wycieczek i pielgrzymek. W połowie XVIII wieku została tutaj przywieziona kopia cudownej figurki Matki Bożej Śnieżnej z Maria Zelż w Austrii. Umieszczono ją na drzewie, blisko szczytu Iglicznej… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Szlak Marianny Orańskiej

Szlak Marianny Orańskiej

Mamy kolejną atrakcję turystyczną w postaci „Transgranicznego szlaku Królewny Marianny Orańskiej”, osoby dzięki której nasz region rozkwitł i stał się sławny. Przy dofinansowaniu Unii Europejskiej stworzono całościowy… więcej »

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »