Ścieżka w chmurach - Dolni Morava

Ścieżka w chmurach

Dolni Morava

email resort@dolnimorava.cz
www www.dolnimorava.cz/_pl/

GODZINY OTWARCIA
  • do 1.10 kolej linowa Śnieżnik 9:30 do 18:00 co pół godziny
  • do 1.10 ścieżka w chmurach 10:00 do 17:30
  • od 2.10 kolej linowa Śnieżnik piątek/sobota/niedziela 9:30 do 17:00
  • od 2.10 ścieżka w chmurach codziennie 10:00 do 16:30
  • od 30.10 kolej linowa Śnieżnik sobota/niedziela 9:30 do 17:00
  • od 30.10 ścieżka w chmurach codziennie 10:00 do 16:30
  • zorganizowane wyjazdy Centrum Śnieżnik - terminy »

OPIS

Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. Poprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. W oddali rysują się grzbiety Jeseników, Suchy Vrch i Karkonosze.

Tutaj niebo jest na wyciągnięcie ręki, poszerzamy własne horyzonty - poczucie wysokości i przestrzeni, które do tej pory było nam obce, staje się dostępne, a przy tym bezpieczne. Na wysokość zarezerwowaną dla szybujących ptaków dostaniemy się pieszo, bez najmniejszego ryzyka, po szerokich i łagodnych ścieżkach przystosowanych także dla rodziców z wózkami, a także osób niepełnosprawnych. Wzdłuż ścieżki zamontowano liczne tabliczki informacyjne, które uczą i opisują krajobraz. Po zdobyciu najwyższego piętra mamy dwie możliwości, zawrócić drewnianą ścieżką lub użyć bezpiecznie wyprofilowanej zjeżdżalni o długości 101 m - emocje gwarantowane! Dodatkowe atrakcje to tunele między piętrami oraz „gniazda” z sieci na wysuniętych tarasach.


POLECAMY

Oferta Centrum Śnieżnik przy współpracy z Dolni Morava Resort - codzienne wyjazdy komfortowym busem 9 osobowym, zniżkowe bilety wstępu, pełna obsługa – szczegóły »

Centrum Śnieżnik i Dolni Morava


ZDJĘCIA
Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach Ścieżka w Chmurach

CENNIK

LOKALIZACJA

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl