Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało się finalnie rozwiązać temat tras narciarstwa biegowego wokół Międzygórza.

Po oddolnej inicjatywie mieszkańców w tym temacie, bardzo pozytywne stanowisko oraz wolę współpracy wykazało Nadleśnictwo Międzylesie i jego Leśnictwa, szczególnie Jawornica. Pracownicy Nadleśnictwa potraktowali sprawę priorytetowo, co umożliwiło podpisanie porozumienia z Gminą Bystrzyca Kłodzka, która będzie od teraz utrzymywała maszynowo trasy ratrakiem Pistenbully 100.

Szlaki są już częściowo gotowe, oznakowane i uprzątnięte, jednak ostateczny format przyjmą dopiero od sezonu 21/22. W sprawę zaangażowanych jest wiele osób i podmiotów, wszystkim nam zależy na stworzeniu zimowej atrakcji dla Międzygórza. Wierzymy, że szybko trasy staną się rozpoznawalne dzięki atrakcyjnemu położeniu, ciszy, oraz regularnemu uprawianiu ratrakiem.

Strona z aktualnymi przejazdami ratraka: https://miedzygorze.com.pl/gps/mapa_ratrak.php


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl