11 czerwca 2022
Wakacje w Międygórzu

Wakacje w Międygórzu

Wakacje już wkrótce i mamy nadzieję, że zobaczymy się w Międzygórzu :) Letni sezon turystyczny rozkręca się coraz mocniej, pogoda coraz bardziej sprzyjająca, Masyw… więcej »

3 maja 2022
Singletrack pod Śnieżnikiem

Singletrack pod Śnieżnikiem

Międzygórze zawsze było mocno rowerowe, ale dzięki sieci ścieżek singletrack link oferta stała się bardzo rozbudowana. Można skorzystać z tras najłatwiejszych, ale również z tych… więcej »

30 kwietnia 2022
Weekend majowy

Weekend majowy

Wreszcie jest, wreszcie dotarliśmy i wreszcie możemy ruszać z sezonem letnim :) Prognozy początkowo mało optymistyczne zmieniły się na pozytywne - upałów z pewnością nie będzie… więcej »

23 grudnia 2021
Świąteczny czas

Świąteczny czas

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, abyśmy spędzili je rodzinnie i wesoło, by za oknem był śnieg, by każdy z nas wreszcie mógł odetchnąć, poczuć się… więcej »

12 grudnia 2021
Zimowy spacer

Zimowy spacer

Piękna zima już przyszła i oby została z nami do marca 2022. Międzygórze w zimowej odsłonie nabiera szczególnego uroku i klimatu, jeszcze mocniej kojarząc się z alpejskimi kurortami… więcej »

23 września 2021
Rowerowa jesień

Rowerowa jesień

Przechodzimy w jesienną porę, która jest doskonałym czasem na rowerowe przygody. Singletracki w okolicy Międzygórza: Pętla pod Śnieżnikiem, Ostoja, Jodłów w stronę południową oraz Międzygórze… więcej »

16 lutego 2021
Trasy narciarstwa biegowego

Trasy narciarstwa biegowego

Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało się finalnie rozwiązać temat tras narciarstwa biegowego wokół Międzygórza. Po oddolnej inicjatywie mieszkańców… więcej »

14 lutego 2021
Witamy turystów

Witamy turystów

Zima! Zima na całego! Klimat Międzygórza nabiera szczególnego uroku, gdy przykryte jest ono grrruubą kołderką białego puchu. Teraz właśnie jest bajkowo, mróz, sople na dachach… więcej »

10 września 2020
Jeszcze lato

Jeszcze lato

Mamy wrzesień, ale trudno to odczuć... Piękna pogoda zagościła u nas na dłużej i kolejne dni zapowiadają się rewelacyjnie!! Temperatury powyżej 20 stopni, słonecznie, sucho… więcej »

18 maja 2020
Weekend majowy

Sezon turystyczny

Trwa trudny okres koronawirusa, który negatywnie wpłynął na funkcjonowanie wielu branż, w tym niestety turystyki. Na szczęście małymi kroczkami idziemy w stronę normalności… więcej »

30 kwietnia 2020
Weekend majowy

Weekend majowy

Hurra, małe hurra, jednak zawsze hurra :) idziemy w stronę normalności i od 4 maja wraca możliwość noclegów w hotelach i pensjonatach. Zanim to nastąpi, po drodze mamy… więcej »

4 lutego 2020
Sanie rogate

Sanie rogate

Zima w tym roku na chwilę pojawia się po czym znika… Teraz właśnie zniknęła, 0 cm śniegu, plus 5 stopni i przelotne opady deszczu. W przyszłą sobotę zaplanowana jest w Międzygórzu…… więcej »

27 stycznia 2020
Zimowy weekend

Zimowy weekend

Zimowy weekend w Międzygórzu. Widokowa wycieczka po zboczach Góry Jawor oraz wieczorny spacer po zabudowanej pensjonatami ulicy Sanatoryjnej. Wszystko w zimowej odsłonie :) … więcej »

23 grudnia 2019
Rowerowy raj

Czekamy na zimę

Turyści docierają już do Międzygórza na świąteczny odpoczynek, jednak zima jest jeszcze wysoko, bo dopiero koło Schroniska na Śnieżniku. W dolinie ciągle czekamy na opady śniegu… więcej »

30 września 2019
Rowerowy raj

Rowerowy raj

Międzygórze, nasza bajkowa kraina, od tego roku poszerzyło swoją ofertę turystyczną o rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych typu single track. Latem zaobserwowaliśmy rosnącą… więcej »

20 września 2019
Jesienny weekend

Jesienny weekend

Zima trwała długo, pod szczytem Śnieżnika zalega jeszcze miejscami śnieg, jednak mówimy już o prawdziwej wiośnie. Weekend majowy to tradycyjnie czas, kiedy sezon wiosenny… więcej »

19 kwietnia 2019
Weekend majowy

Weekend majowy

Zima trwała długo, pod szczytem Śnieżnika zalega jeszcze miejscami śnieg, jednak mówimy już o prawdziwej wiośnie. Weekend majowy to tradycyjnie czas, kiedy sezon wiosenny… więcej »

1 lutego 2019
Sanie rogate

Sanie rogate

Już w tę sobotę kolejna edycja Międzynarodowego Zjazdu Na Saniach Rogatych.Zapraszamy!…
więcej »

25 stycznia 2019
Narty biegowe

Narty biegowe

Gmina Bystrzyca utrzymuje w tym sezonie ratrakowane trasy narciarstwa biegowego w Międzygórzu. Tegoroczna zima bardzo śnieżnie potraktowała Masyw Śnieżnika, co pozwala na przygotowanie… więcej »

9 stycznia 2019
Piękna zima

Piękna zima

Zimowe szaleństwo trwa, śnieg sypie i sypie, dawno nie było go tak wiele :) To dobrze, bo już w ten weekend startują ferie zimowe i pierwsi turyści odwiedzą bajkowe Międzygórze. Rezerwat przyrody… więcej »

3 stycznia 2019
Wreszcie jest zima

Wreszcie jest zima

Długo się wahała, przychodziła i odchodziła, ale wreszcie jest ZIMA i jak mówią prognozy zostanie! W środę sypał biały puch, przykrył wcześniejsze warstwy zlodowaciałego podkładu… więcej »

7 grudnia 2018
Sezon 2019 rozpoczęty

Sezon rozpoczęty

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja szybkiego przyrostu… więcej »

11 października 2018
Jesień w pełni

Jesień w pełni

Jesień w pełni, piękna, ciepła, kolorowa i słoneczna. Najprawdopodobniej kulminacja wszystkich tych wrażeń w nadchodzący weekend, bo liście drzew powoli już opadają i z biegiem czasu… więcej »

1 września 2018
Uroczyste otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu… więcej »

10 sierpnia 2018
Sportowe lato w Międzygórzu

Sportowe lato w Międzygórzu

Tego lata w Międzygórzu przeprowadzono trzy duże imprezy sportowe, które doskonale wykorzystały potencjał miejscowości i najbliższej okolicy… więcej »

7 maja 2018
Wiosna czy już lato

Wiosna czy już lato

Szybko wystartował sezon letni tego roku, gdyż temperatury które do nas dotarły są już wakacyjne. Pogoda sprzyja wszystkim wypoczywającym w Perle Sudetów podczas długiego weekendu majowego. Tradycyjnie dzień… więcej »

2 marca 2018
Nadal zimowo

Nadal zimowo

Zakończyły się ferie zimowe, mrozy też są już dużo mniejsze, jednak zima trwa nadal. Zapraszamy na zimowe aktywności do Perły Sudetów w najbliższy weekend (04.03), gdzie instruktorzy PZN zaprowadzą Was… więcej »

16 stycznia 2018
Trwają ferie

Trwają ferie

Rozpoczęły się ferie zimowe, turyści docierają już do Międzygórza Perły Sudetów, gdzie zaplanowali swój wypoczynek. Możliwości jest wiele, tutaj przedstawiamy nasze propozycje zarówno aktywnego, jak i spokojnego… więcej »

23 grudnia 2017
Okres Świąteczny

Okres Świąteczny

Zima się trzyma, czyżby jednak White Christmas w Międzygórzu? Prognozy stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne, zobaczymy jak będzie, ale teraz jest biało :). Czynne są okoliczne stacje narciarskie Czarna Góra, Dolni Morava, Lądek… więcej »

21 września 2017
Pora na zmiany…

Pora na zmiany…

Prezentujemy nową odsłonę strony www.miedzygorze.com.pl, która już ponad 12 lat jest internetową wizytówką Perły Sudetów. Zmieniliśmy układ, wprowadziliśmy sporo aktualizacji, pojawiły się nowe tematy… więcej »

1 sierpnia 2017
Nadchodzą wakacje

Wakacje w pełni

Trwa wysoki sezon turystyczny, pogoda wreszcie zrobiła się prawdziwie wakacyjna. Atrakcji w Międzygórzu i okolicy nie brakuje, baza noclegowa pomimo, że ma duże obłożenie nadal jest w stanie przyjąć kolejnych gości… więcej »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl