Spacer na rakietach to nowa forma śnieżnego wypoczynku, opcja bliskiego kontaktu z naturą i podziwiania górskich krajobrazów z niedostępnych zimą miejsc. W okresie letnim wycieczki po szlakach to standard, natomiast dlaczego nie robić tego zimą? Masyw Śnieżnika jest pod tym względem przyjazny i bezpieczny, gęsta sieć dróg i dobrze oznakowanych szlaków pozwalają na odkrycie terenu także w zimowej scenerii. Zapinając rakiety do swojego wygodnego obuwia stajemy na szerokiej platformie, dzięki której nie zapadamy się w głębokim śniegu i możemy dotrzeć w miejsca mało dostępne o tej porze roku. Przygoda na rakietach śnieżnych to nowa aktywność i sposób na udany zimowy wypoczynek. Organizowane są wspólne spacery z instruktorem po łagodnym terenie, gdzie można poznać możliwości sprzętu oraz poznac technikę poruszania.


Oferta Centrum Śnieżnik Międzygórze

Wypożyczenie

Oferujemy rakiety śnieżne francuskiej marki TSL, które dobieramy dla każdego indywidualnie. Posiadamy modele zarówno dla najmłodszych o masie ciała do 20 kg, ale także duże modele dla większych poszukiwaczy przygód o masie do 130 kg. Rakiety mocowane są praktycznie do każdego typu obuwia, chociaż zalecamy buty górskie. Do zestawu mogą być dołączone kije, które poprawiają poczucie równowagi oraz ułatwiają obsługę rakiet.

Spacery

Zapraszamy na widokową wycieczkę z instruktorem wokół Międzygórza na rakietach śnieżnych. Przygodowy spacer odbywa się w godzinach wieczornych z latarkami czołowymi, po ścieżkach w pobliżu centrum miejscowości. Gwarantuje to jednocześnie ciekawą przygodę, a także wspaniałe widoki na ośnieżone, oświetlone, pełne uroku Międzygórze. Wycieczkę prowadzimy po łagodnym, bezpiecznym terenie zapoznając jednocześnie uczestników z techniką poruszania się na rakietach śnieżnych. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny z zakończeniem przy rozgrzewającym napoju. Wymagana wcześniejsza rezerwacja, grupy minimum 6 osobowe, w całym okresie zimowym.

Koszt spaceru łącznie z wypożyczeniem sprzętu: 50 PLN/os


GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl