Spacery z kijami Nordic Walking to aktualny trend pochodzący z krajów skandynawskich. Wszystko, czego potrzebujemy aby wprowadzić tą aktywność do naszego życia to specjalne kije i odpowiednie obuwie. Nordic Walking może być uprawiany w każdym wieku i zawsze jest dobry czas by rozpocząć przygodę. Aż 85% mięśni ćwiczy podczas treningu, co bardzo korzystnie wpływa na zdrowie nie powodując przy tym nadmiernego wysiłku i przeciążeń. Przepiękne okolice Międzygórza z gęstą siecią ścieżek oraz dróg leśnych są wspaniałym terenem na spokojne jak i sportowe treningi.

W Międzygórzu Centrum Śnieżnik oferuje wypożyczenie profesjonalnych kijów Nordic Walking, a także szkolenia indywidualne i grupowe.

Koszt zajęć indywidualnych: 90 zł
Koszt zajęć grupowych: w zależności od ilości uczestników.

Oferta obejmuje: wypożyczenie profesjonalnych kijów NW | 1,5 godziny zajęć z instruktorką (dobór sprzętu, rozgrzewka, technika marszu, trening na szlaku leśnym).

Zgłoszenia: 793 01 09 09 | www.centrumsnieznik.pl


GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl