Zima w pełni!

Zima zadomowiła się w naszym regionie na dobre! Temperatury spadają nocą nawet do -20 stopni w dolinach, w wyższych partiach gór jest trochę cieplej, gdyż występuje zjawisko inwersji. Śniegu naturalnego nie ma jeszcze dużo, ale kolejne dni przyniosą opady i będzie lepiej.

Na Czarnej Górze sztucznie dośnieżanie tras trwa nadal, czekamy na trasy B i D oraz resztę mniejszych wyciągów na polach narciarskich. Tymczasem dziś był pierwszy dzień sezonu, frekfencja nie była zbyt duża, pomimo promocji z 50% rabatem. Czynne wyciągi to KLF, F1, P3, KLH co w zupełności było wystarczające na początek, a warunki były doskonałe. Ośrodek będzie czynny jeszcze w niedzielę, później przerwa i rusza pełny sezon od kolejnego weekendu.

Na Spalonej jest obecnie około 20 cm śniegu, ratrak przygotował polanę biegową w okolicy schroniska Jagodna, trasy leśne potrzebują jednak więcej śniegu. Wyciąg narciarski jest intensywnie sztucznie dośnieżany, a start planowany jest w przyszły weekend. Wszystko wygląda optymistycznie i sezon ruszy planowo zarówno biegowy jak i zjazdowy 15 grudnia.

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »