Zawody sportowe i nie tylko, 21-22.06

Zapraszamy w sobotę 21.06 na wyjątkowe zawody do Spalonej w Górach Bystrzyckich, gdzie już po raz kolejny odbędzie się impreza pod nazwą Jagodna Dżapan Race. Do tematu można podejść sportowo z nastawieniem na wynik, ale także zabawowo występując w wyjątkowym przebraniu i prezentując "ciekawy styl". Jak sama nazwa zawodów mówi, nie jest to zwykły bieg lecz wyścig w "japonkach" lub klapkach na najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich - Jagodną. Trasa jest ciekawa, atmosfera dobrej zabawy gwarantowana, a poniższe info od organizatorów powinno wyjaśnić resztę :)

Zasadniczo wydarzenie rozpoczyna się nieoficjalnie już w piątkowy wieczór tzw. „suplementacją”. Zapraszamy nań zatem wszystkich tych, którzy w ciągu roku trenowali być może zbyt mało intensywnie i czują, że ich forma jest nieco za słaba. Nie gwarantujemy wprawdzie ekstremalnego zwiększenia osiągów, natomiast zabawa na pewno będzie przednia i mocy Wam nie zabraknie ;)

    Sobota, natomiast, przedstawia się w sposób następujący:
  • 10:00 - 11:30 - zapisy, odbiór numerów startowych
  • 11.29 – pobudka (dotyczy uczestników piątkowej "suplementacji")
  • 11.55 - oficjalne otwarcie Biegu
  • 12:00 - START BIEGU
  • 13:00 - 14:00 - przewidywane zakończenie biegu i wymarsz powrotny z Jagodnej w kierunku Schroniska
  • 15:00 - oficjalne zakończenie Biegu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
  • od 17:00 - Ognisty Fudżi-After w Jagodnej, czyli uzupełnianie płynów mające na celu zapobiegnięcie niekorzystnym zmianom homeostazy organizmu… ;)

Tematyka stylistyczna tegorocznej edycji: CIUCHY ROBOCZE czyli LUDZIE PRACY W BIEGU!

Informacje i zapisy: www.jagodna.comDrugie ważne wydarzenie dniach 21-22 czerwca to czwarta edycja tegorocznego Pucharu Polski w zjezdzie MTB Downhill, która odbędzie się w Siennej na Czarnej Górze w Masywie Śnieżnika. Zawodników zachęcamy do zapisów i udziału w imprezie, a pozostałych z pewnością zainteresują widowiskowe przejazdy najlpeszych krajowych i zagranicznych downhillowców. Duże prędkości, brak hamulców i nie zawsze pełna kontrola nad rowerem gwarantują emocje dla wszystkich. Poniżej informacje od orgaznizatorów.

Impreza rozpocznie się w sobotę 21 czerwca o godz. 8.00 od przyjmowania zgłoszeń i wydawania numerów startowych zawodnikom. Od godz. 10.30 do godz. 17.00 trwać będą treningi. W niedziele 22 czerwca od godz. 8.00 rozpoczną się treningi z zatrzymywaniem, oraz wyjątkowo zapisy zawodników nielicencjonowanych.
Finał przewidziany jest na godz. 14.00

Trasa tegorocznych zawodów będzie przebiegać początkowo górnym odcinkiem trasy Freeride, następnie łącznikiem z DH i dalej do końca już trasą DH.

Zawodnicy startować będą w następujących kategoriach: Hobby hard tail, Hobby junior, Hobby full, Kobiety, Mastersi I, Mastersi II, Juniorzy, Elita.

Biuro wyścigu mieścić się będzie w Karczmie „Czarna Góra”, Sienna 11, 57-550, Stronie Śląskie i czynne będzie w dniu 21.06.2013 w godz. 8.00 – 13.30; 22.06.2014 w godz. 8.30 – 16.00.

Zgłoszenia należy dokonywać drogą elektroniczną na stronie www.race-timing.pl, do 19.06 2014 do godziny 24:00. Po upływie tego terminu zapisy do imprezy będą możliwe tylko w biurze zawodów.

Nagrody fundują: sklep rowerowy Probike, sklep rowerowy Korba ze Strzelina, firma FOX, Czarna Góra.

Wsparcie finansowe ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Bystrzycy Kłodzkiej.

Szczególowe informacje oraz regulamin zawodów dostepne na stronie organizatora www.parkrowerowy.pl

Zapraszamy na aktywny w weekend!

 
Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »