Zawitała wiosna

Sezon zimowy zakończył się w pobliskich ośrodkach narciarskich dopiero tydzień temu, a teraz pora na wiosnę!

W Międzygórzu praca wre… Głównym wydarzeniem jest kompleksowa rewitalizacja Rezerwatu Wodospad Wilczki, którą realizują Lasy Państwowe. Wartość inwestycji to blisko 3,5 miliona złotych - zakłada ona szereg prac, między innymi: nowe stopnie i barierki, renowacja kładki głównej, remont i udostępnienie tarasów widokowych po obu stronach gardzieli, iluminację świetlną wodospadu, ułatwienie dostępu dla osób niepełnosprawnych, a także budowę deptaka z centrum miejscowości do wodospadu. To największa inwestycja w Międzygórzu od lat - znacząco poprawi ona dostępność turystyczną rezerwatu, a także zwiększy jego atrakcyjność. Równocześnie trwają prace na ulicy Sanatoryjnej, gdzie wymieniana i częściowo poszerzana jest nawierzchnia jezdni, a także powstaje chodnik z kostki granitowej. Kolejne zapowiadana prace to nowa droga leśna do Ogrodu Bajek, aby ułatwić jego dostępność dla najmłodszych w tym również tych podróżujących w wózkach. Do tego latarnie uliczne przy ul. Wojska Polskiego będą wymieniane na stylowe oprawy nawiązujące do historycznego charakteru miejscowości.

Obecnie dzieje się dużo, prace trwają, sezon wiosenny po ostatnim weekendzie, a było ponad 20 stopni można uznać za rozpoczęty.

 

Zawitała wiosna Zawitała wiosna Zawitała wiosna Zawitała wiosna
Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »