Wiosna, wiosna

Zima była bardzo długa, śnieg ustąpił dopiero pod koniec kwietnia i przyszła wreszcie wiosna. Weekend majowy nie był tak przyjemny i upalny jak zeszłoroczny, ale nie był tak zły jak dwa lata temu kiedy spadło 20 cm śniegu. Mamy wiosnę, piękne krajobrazy we wszystkich odcieniach zieleni, temperatury są umiarkowane, wszystkie szlaki piesze i rowerowe są czynne - panują idealne warunki do turystyki. Wystarczy nawet weekendowy wypoczynek w ciszy i spokoju, a do tego odrobina wysiłku fizycznego wynikającego ze spacerów, wędrówek, wycieczek i z pewnością wrócimy do spraw bieżących zrelaksowani i pozytywnie naładowani. Zapraszamy do Międzygórza, gdzie każdy znajdzie odpowiednią dla swoich wymagań bazę noclegową, gdzie każdy może spróbować małych dawek aktywności fizycznej w postaci spacerów, aż po wysiłkowe wyprawy i wycieczki z dużymi przewyższeniami i odległościami.

Masyw Śnieżnika to nadal ostoja spokoju i ciszy, na górskich szlakach nie spotkamy tłumów turystów a jedynie niezpomniane widoki, piękną przyrodę - to czego oczekujemy podczas wypoczynku. Gęsta sieć szlaków pieszych, rowerowych (w przyszłym sezonie zimowym także ratrakowanych szlaków narciarstwa biegowego) nie pozwalają się nudzić i wręcz zachęcają do aktywności. Czynny jest turystycznie wyciąg krzesełkowy na Czarną Górę z miejscowości Sienna, szczegółowe informacje tutaj.

Zapraszamy

 

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »