Szybko wystartował sezon letni tego roku, gdyż temperatury które do nas dotarły są już wakacyjne. Pogoda sprzyja wszystkim wypoczywającym w Perle Sudetów podczas długiego weekendu majowego.

Tradycyjnie dzień 1 maja to kulminacja ilości turystów odwiedzających miejscowość. Wodospad Wilczki jest obecnie główną atrakcją Międzygórza i dotrzeć możemy do niego nową promenadą z centrum miejscowości lub po schodkach w dół przy Domu nad Wodospadem.

Wieczorny spacer też będzie urokliwy, gdyż alejki i tarasy widokowe są klimatycznie podświetlone, a sam wodospad ma również własną iluminację. Oczywiście atrakcje nie kończą się tylko tutaj, ich lista jest długa co można sprawdzić w zakładce LATO. Sezon letni już wystartował, baza noclegowa, gastronomiczna, usługi sportu i turystyki, liczne atrakcje, wszystko jest już czynne i czeka na Państwa.

Zapraszamy do Międzygórza


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl