Weekend majowy

W dniach 19-20.04 spadło w Masywie Śnieżnika nawet 50 cm śniegu, więc zima pożegnała się mocnym akcentem. W dolinach śnieg szybko znikał ze względu na wiosenne temperatury, ale w wyższych partiach gór pozostał jeszcze do dziś. Ostatnie dni kwietnia to kolejne ochłodzenie i znowu pada drobny śnieg…

Nadchodzący długi weekend majowy według prognoz to jednak całkowita odmiana i od soboty 29.04.2017 zapowiadany jest stopniowy wzrost temperatury oraz coraz więcej słońca. Na upały nie ma co liczyć, ale powinno być przyjemnie i słonecznie. Opcji na wypoczynek jest wiele - wycieczki piesze w góry, rowerowe po przedgórzu, spacery do zapory wodnej, do Ogrodu Bajek, innych atrakcji. Z Międzygórza można również wybrać się na pobliską platformę widokową o nazwie Ścieżka w chmurach, po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika. Podczas długiego weekendu Centrum Śnieżnik organizuje codzienne wyjazdy do tej atrakcji.

 

    Maj to także kilka imprez wokół Masywu Śnieżnika:
  • 6-7 maj to Dni Św. Floriana, czyli święto Bystrzycy Kłodzkiej z licznymi atrakcjami - więcej »
  • 20-21 maj odbędą się w Międzygórzu 25. Biegi Śnieżnickie, które wyjątkowo w tym roku są w maju - więcej »

Zapraszamy na weekend majowy i nie tylko :)

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »