Zima trwała długo, pod szczytem Śnieżnika zalega jeszcze miejscami śnieg, jednak mówimy już o prawdziwej wiośnie.

Weekend majowy to tradycyjnie czas, kiedy sezon wiosenny staruje w pełni i zaczynamy myśleć o aktywnym lub też pełnym relaksu wypoczynku w górach. Międzygórze to popularne miejsce, gdzie czeka na Was wiele atrakcji, możliwości sportu i rekreacji oraz bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna.

Z nowości należy wymienić Singletrack Glacensis, czyli obecnie ponad 130 km nowych ścieżek rowerowych w postaci połączonych w spójny system jednokierunkowych pętli. Do tego dostępne są oczywiście mapy, oznakowanie, stacje naprawcze, miejsca ładowania e-bików, wiaty wypoczynkowe oraz nowa wypożyczalnia. O szczegółach wkrótce, jednak już od weekendu majowego będzie można testować Pętlę pod Śnieżnikiem oraz Jodłów. Trasy przeznaczone są z założenia dla amatorów i ich konfiguracja terenowa jest bardzo przyjazna. Zapraszamy do Międzygórza.


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl