Szlaki biegowe w okolicy Międzygórza

Ostatnie opady śniegu i utrzymujące się niskie temperatury pozwalają na utrzymanie w okolicach Międzygórza długo wyczekiwanych szlaków narciarstwa biegowego. Wybierając się na zimowy wypoczynek nie zapomnijcie zabrać ze sobą biegówek, ale można też wypożyczyć na miejscu (rezerwacja w Centrum Śnieżnik). Aktywny czas oraz moc pozytywnych wrażeń gwarantowana!

Na dzisiaj przygotowany jest szlak od końca ul. Sanatoryjnej do Żmijowca - następnie do Schroniska im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku. Od schroniska przez Przełęcz Śnieżnicką zboczem Średniaka do tzw. „Wesołego Miasteczka”. Stąd marszem (ok. 15min.) do ul. Śnieżnej.

„Łąki Jawornickie” są doskonałym miejscem do nauki poruszania się i biegania na nartach turystycznych i biegowych. Również w tym miejscu można rozkoszować się wspaniałymi widokami Gór Orlickich, Gór Bystrzyckich i Masywu Śnieżnika.

Uwaga: na szlakach pieszych i narciarskich występują zawiane odcinki. Silnie wiało w piątek (06.02.2015), dziś jest słonecznie i przyjemnie mroźno - sobota 07.02.

 

mapa:

Szlaki biegowe w okolicach Międzygórza

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »