Sezon letni w Międzygórzu

Wreszcie zrobiło się ciepło i pogodnie, dookoła różne odcienie zieleni, cisza, szumią górskie strumienie. Rozpoczyna się lato, a z nim na odkrycie czekają okoliczne atrakcje, górskie szlaki piesze i rowerowe, piękne panoramy, wszystko w ciszy i spokoju. Sezon letni w Masywie Śnieżnika to w zależności od oczekiwań aktywny wypoczynek lub czas na relaks i wytchnienie. Okolica jest bogata w atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych, wycieczki po naszych bezpiecznych i niezbyt wymagających górach również można dostosować do własnych możliwości - wakacje w Międzygórzu muszą być udane.

Z nowości warto dodać, że kolejne zabytkowe budynki w wyjątkowym tyrolskim stylu są właśnie odrestaurowywane i już wkrótce aż trzy piękne obiekty zostaną ponownie oddane do użytku powiększając jednocześnie bazę noclegową o ponad 200 miejsc. Wśród nich pojawi się także obiekt z w pełni wyposażonymi apartamentami, czego do tej pory brakowało w Międzygórzu - polecamy www.villaklara.pl

W najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja oraz prace konserwatorskie w Rezerwacie Wodospadu Wilczki - będą nowe schody, barierki, oświetlenie, specjalne dojście dla osób niepełnosprawnych, tarasy widokowe, a także alejka z centrum miejscowości do rezerwatu z ławeczkami i oświetleniem. Jest to zadanie bardzo kosztowne i w związku z tym wieloetapowe, ale po latach nasza atrakcje nabierze świeżego blasku dzięki inwestycji Lasów Państwowych.

W okolicy warto wymienić nową zjeżdżalnię grawitacyjną na Czarnej Górze (www.czarnagora.com.pl), powstającą właśnie u sąsiadów w Dolni Morava „ścieżkę do chmur”, czyli wysoką na 55 metrów konstrukcję kładek i ścieżek tworzących wieżę widokową na zboczu Slamnika z piękną panoramą Masywu Śnieżnika (www.dolnimorava.cz/stezka-v-oblacich). Zbliża się otwarcie nowoczesnego kompleksu basenów termalnych w miejscowości Velke Losiny, gdzie czekają atrakcje w postaci zjeżdżalni wodnych, basenów krytych i otwartych, saun i wiele innych (www.termaly-losiny.cz/pl/)

Zapraszamy na prawdziwy wypoczynek do Międzygórza.

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »