Międzygórze, nasza bajkowa kraina, od tego roku poszerzyło swoją ofertę turystyczną o rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych typu single track. Latem zaobserwowaliśmy rosnącą liczbę rowerzystów, którzy zaczęli odkrywać atrakcyjny nowy produkt turystyczny. Bardzo cieszą pozytywne opinie o naszych pętlach, czyli „Pod Śnieżnikiem” oraz „Ostoja”, które są uznawane za rodzinne i dostępne praktycznie dla każdego.

System Singletrack Glacensis stale się rozbudowuje i obecnie na ukończeniu są kolejne pętle w tym najważniejsza dla nas „Puchaczówka”, która połączy Międzygórze z Czarną Górą i dalej będzie można jechać dalej do Stronia, Lądka, Złotego Stoku i Barda… Cały system wiosną przyszłego roku będzie miał już ponad 230 km jednokierunkowych ścieżek rowerowych poprowadzonych atrakcyjnymi terenami, pozwalającymi na bliski kontakt z naturą i pięknymi widokami. Cieszymy się, że Międzygórze jest w samym centrum systemu, że stajemy się też bajkowo-rowerową krainą :)

W Międzygórzu mamy w ramach programu stację naprawczą dla rowerów oraz stację ładowania Ebike, do tego funkcjonuje wypożyczalnia rowerów górskich TREK w ramach Strefy Jagodna Międzygórze Śnieżnik. Obecnie wycieczki rowerowe w Masywie Śnieżnika można połączyć z grzybobraniem, bo sezon w pełni. Zapraszamy :)


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl