Robi się  zimowo

W Międzygórzu przygotowania do zimy, a jak widać na zdjęciach ten czas już nadchodzi - pada śnieg, ozdoby świąteczne zamontowane, sanki, narty, biegówki czekają :)

Polecamy wypoczynek w Międzygórzu, które zimą nabiera szczególnego klimatu. Tradycje sportów zimowych sięgają końca XIX wieku, kiedy rozwinął się tutaj znaczący ośrodek wypoczynkowy. Popularne były wówczas międzynarodowe kursy narciarskie organizowane we współpracy z alpejskim prekursorem narciarstwa Mathiasem Zdarskym, zjazdy na saniach rogatych spod Śnieżnika i Czarnej Góry, powstała skocznia narciarska, dwa tory saneczkowe, a nawet wytwórnia wosku do smarowania nart. Obecnie w miejscowości funkcjonuje jeden wyciąg orczykowy o długości 300 metrów, ale w zasięgu krótkiego dojazdu znajdują się jedne z najlepszych stacji narciarskich w Polsce i Czechach: Czarna Góra w Siennej to odległość około 20 km, Dolni Morava Resort 35 km, Cervena Voda 30 km.

Wyjątkowa tyrolska zabudowa pensjonatowa pochodząca z czasów Księżnej Marianny Orańskiej w połączeniu z zimową scenerią tworzą niespotykany klimat wypoczynku. Dodatkowe atrakcje to tradycyjne kuligi konne, wieczorne spacery na rakietach śnieżnych z instruktorem, trasy narciarstwa biegowego na Śnieżnik i wiele innych. W miejscowości funkcjonuje nowa wypożyczalnia sprzętu zimowego (narty, snowboard, biegówki, rakiety) Centrum Śnieżnik, która zapewnia komfort doboru odpowiedniego sprzętu w atrakcyjnych cenach. Bogata i cenowo zróżnicowana baza noclegowa jest kolejnym atutem, dla którego Międzygórze może się stać Państwa zimową destynacją.

Zapraszamy do „Małego Tyrolu”!

 

Robi się zimowowo Robi się zimowowo Robi się zimowowo Robi się zimowowo Robi się zimowowo Robi się zimowowo
Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »