Piękna zima

Pomyślna zimowa aura umożliwiła w zeszły weekend start biegówek w Międzygórzu. Gminny skuter posiadający specjalną nakładkę do ubijania śniegu i wyciskania torów do klasyka bardzo sprawnie przygotował pierwsze tego roku szlaki narciarstwa biegowego wokół Międzygórza.

    Przybliżamy ich przebieg:
  • polana biegowa do nauki powyżej Stacji Ratunkowej GOPR przy ul. Śnieżnej
  • przedłużenie ul. Śnieżnej i część szlaku czerwonego do „wesołego miasteczka”
  • od „wesołego miasteczka” przez mostek w prawo do paśnika
  • w prawo przez mostek, aż do polany przy dawnym wyciągu Diament
  • malownicze polany wokół Jawora - okolice powyżej wyciągu narciarskiego „U Bolka”

Łącznie jest to blisko 7 km szlaku wraz z polanami, całość będzie regularnie utrzymywana, a o zmianach będziemy informować na bieżąco.

Ruszył także wyciąg narciarski „U Bolka” oraz tak długo wyczekiwane kuligi konne (tel. 74 813-51-90) !!!

Odwiedzający nas w miniony weekend nie zawiedli się również wyruszając na Śnieżnik na nartach tourowych i rakietach śnieżnych :)

W Międzygórzu funkcjonuje wypożyczalnia, gdzie można zaopatrzyć się we wszelkie sprzęty do zimowych aktywności.

Korzystajmy z zimy, bo wreszcie jest taka jak powinna :)

mapa:

Szlak narciarski im. Mathiasa Zdarsky'ego wokół Międzygórza i Jawora

 

Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu Piękna zima w Międzygórzu
Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »