Zima się trzyma, czyżby jednak White Christmas w Międzygórzu? Prognozy stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne, zobaczymy jak będzie, ale teraz jest biało :)


Czynne są okoliczne stacje narciarskie Czarna Góra, Dolni Morava, Lądek Zdrój, Kamienica. Warunki wszędzie są dobre i bardzo dobre, jest solidny podkład dzięki sztucznemu naśnieżaniu w ostatnich tygodniach, a do tego trochę też naturalnego śniegu.

Narty biegowe czekają na swój debiut w Międzygórzu, jednak brak wystarczającej pokrywy śnieżnej uniemożliwia ratrakowanie szlaku. Można za to wybrać się do Spalonej, gdzie czynne są trasy biegowe, szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

W Międzygórzu czynna jest wypożyczalnia sprzętu zimowego w centrum miejscowości, gdzie można zaopatrzyć się w sprzęt zimowy do wszelkich aktywności. Godziny otwarcia 9:30 - 13:30 i od 15:30 - 17:00. W Święta od 10:30.

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w 2018 roku życzymy z Międzygórza, zapraszamy do naszej pięknej miejscowości zimą i latem :)


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl