Zakończyły się ferie zimowe, mrozy też są już dużo mniejsze, jednak zima trwa nadal. Zapraszamy na zimowe aktywności do Perły Sudetów w najbliższy weekend (04.03), gdzie instruktorzy PZN zaprowadzą Was na nartach skitourowych do Schroniska na Śnieżniku im. Zbyszka Fastnachta, a następnie wspólnie wybierzecie się na szczyt. Trasa będzie dostosowana do umiejętności grupy, sprzęt własny lub z Wypożyczalni Skitour w Międzygórzu.

Szczegóły tutaj:
https://www.slowmania.pl/4-marzec-2018-skitour-slow-adventure/


Przed nadchodzącym weekendem zaplanowano także ratrakowanie polan narciarstwa biegowego na Górze Jawor w okolicy wyciągu narciarskiego U Bolka, gdzie można spokojnie i bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. W pobliżu czynne ośrodki narciarskie Czarna Góra, Dolni Morava, Bukova Hora i wszędzie doskonałe warunki narciarskie.

Zapowiada się ciekawy weekend pod względem aktywności w Międzygórzu, ale i nie tylko…

Aktualnie prawie całkowicie zamarzł Wodospad Wilczki więc można podziwiać ten cud natury w pełnej okazałości ze świeżo wyremontowanych tarasów widokowych. Jesienią ukończono rewitalizację terenu rezerwatu za blisko 3.5 mln złotych.

Zapraszamy do zimowego Międzygórza.


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl