Koncówka ferii

Okres ferii w Międzygórzu i Masywie Śnieżnika była bardzo niesprawiedliwy, a wszystko przez zmienną aurę i niestabilną zimę. Kiedy jedni turyści trafili w doskonałe warunki, piękne zimowe krajobrazy to niestety inni nie mieli tego szczęścia szukając zastępstwa na zimowy wypoczynek w strugach deszczu. Z pewnością nie będzie to udany okres, ale taka sytuacja ma miejsce w całej Polsce, a także w krajach alpejskich. Zima w tym roku nie spełniła swoich obowiązków. Międzygórskie atrakcje jak spacery na rakietach śnieżnych, kuligi konne z pochodniami, nowe trasy narciarstwa biegowego nie miały okazji się ugruntować i było tylko kilka dni kiedy wszystko normalnie funkcjonowało.

Obecnie po okresie mocnej odwilży i ulewnych opadów deszczu rozpoczął się kolejny epizod zimowy, pada śnieg i obniża się temperatura. W okolicy czynne są oczywiście duże stacje narciarskie, które oferują bardzo dobre warunki jak Dolni Morava i Bukova Hora oraz już tylko dostateczne w ośrodku Czarna Góra. Może jeszcze trochę zimy będzie w marcu, więc weekendy na nartach przy wiosennym słoneczku zachęcą do odwiedzin Masywu Śnieżnika. Potem to już wiadomo, rowery, nordic walking, wycieczki piesze i spokojny wypoczynek w klimatycznym Międzygórzu…

 

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »