Wydarzenia / Brak zagrożenia powodziowego

W dniach 21 i 22 lipca mieliśmy w Masywie Śnieżnika bardzo intensywne i długotrwałe opady deszczu. Rzeka Wilczka oraz jej dopływy płynęły bardzo wartkimi, a przez przenoszone kamienie i głazy, głośnymi strumieniami. Zapora wodna znajdująca się poniżej Międzygórza kolejny raz uratowała miejscowości położone niżej. Zapora wodna w przeciągu dwóch dni zapełniła się w całości, gromadząc blisko milion metrów sześciennych wody. W krytycznym momencie zabrakło około jednego metra do przelania górną krawędzią , a tama ma blisko 30 metrów wysokości. Z tego powodu o Międzygórzu zrobiło się głośno w mediach i poszedł mylny komunikat o zagrożeniu miejscowości.

Międzygórze ze wszystkimi swoimi atrakcjami, miejscami noclegowymi położone jest powyżej zapory i nie było żadnego zagrożenia ani też strat. W krytycznym momencie ewakuowano blisko 100 osób, mieszkańców osiedla znajdującego bezpośrednio poniżej tamy. Media wywołały sensację i niepotrzebnie wystraszyły turystów, szkoda że w kolejnych dniach nie przekazały informacji, że miejscowość jest bezpieczna, nie ma najmniejszych strat a do tego jest piekna pogoda… Zapraszamy.

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »