Wydarzenia

Wakacje w pełni

Wakacje w pełni | 01.08.2017

Trwa wysoki sezon turystyczny, pogoda wreszcie zrobiła się prawdziwie wakacyjna. Atrakcji w Międzygórzu i okolicy nie brakuje, baza noclegowa pomimo, że ma duże obłożenie nadal jest w stanie przyjąć kolejnych gości… więcej »

Gastronomia Międzygórza

Gastronomia Międzygórza | 16.06.2017

Nie było do tej pory żadnego wpisu na naszej stronie o możliwościach gastronomicznych Międzygórza. Osoby, które często tutaj bywają na pewno mają już swoje ulubione miejsca, a nawet potrawy :) Jednak dla nowych… więcej »

Prace trwają

Prace trwają | 30.05.2017

W Międzygórzu trwają prace rewitalizacyjne wokół Wodospadu Wilczki, które prowadzone są przez Lasy Państwowe a wartość inwestycji to blisko 3,5 mln złotych. Powstaje nowy deptak z centrum miejscowości, zamontowane będą… więcej »

Biegi Śnieżnickie 2017

Biegi Śnieżnickie 2017 | 11.05.2017

Zapraszamy do Międzygórza, które już 21.05.2017 stanie się stolicą polskich biegów górskich. Tego dnia rozegrane zostaną jubileuszowe 25-te Biegi Śnieżnickie, które jednocześnie są Mistrzostwami Polski oraz Eliminacjami… więcej »

Weekend majowy

Weekend majowy | 28.04.2017

W dniach 19-20.04 spadło w Masywie Śnieżnika nawet 50 cm śniegu, więc zima pożegnała się mocnym akcentem. W dolinach śnieg szybko znikał ze względu na wiosenne temperatury, ale w wyższych partiach gór pozostał jeszcze… więcej »

Piękna zima

Zawitała wiosna | 04.04.2017

Sezon zimowy zakończył się w pobliskich ośrodkach narciarskich dopiero tydzień temu, a teraz pora na wiosnę! W Międzygórzu praca wre… Głównym wydarzeniem jest kompleksowa rewitalizacja Rezerwatu Wodospad Wilczki… więcej »

Zimy ciąg dalszy

Zimy ciąg dalszy | 08.02.2017

Jesteśmy na półmetku ferii - podsumowując - na pewno minione tygodnie były udane dla turystów w Masywie Śnieżnika. Czekamy na kolejnych gości i obiecujemy, że będzie równie zimowo. 25 lutego odbędzie się kolejna edycja… więcej »

Piękna zima

Piękna zima | 10.01.2017

Pomyślna zimowa aura umożliwiła w zeszły weekend start biegówek w Międzygórzu. Gminny skuter posiadający specjalną nakładkę do ubijania śniegu i wyciskania torów do klasyka bardzo sprawnie przygotował pierwsze tego… więcej »

Prawdziwa zima

Prawdziwa zima | 06.01.2017

Zima zawitała wreszcie także do samego Międzygórza, a nie tylko w wyższe partie gór. Korzystamy obecnie ze wszystkich jej uroków - spacery, sanki, bałwany, kuligi oraz bardziej sportowo - narty zjazdowe, biegowe… więcej »

Świątecznie

Świątecznie | 22.12.2016

Międzygórze gotowe do zimy! U nas całodobowy mróz i około 5 cm śniegu, niewiele, ale zawsze bardziej klimatycznie i świątecznie w krajobrazie. Ośrodki narciarskie w okolicy rozpoczęły sezon, wszystko już gotowe i można… więcej »

Robi się  zimowo

Robi się zimowo | 30.11.2016

Wakacje już za nami, ale pogoda prawdziwie wakacyjna jeszcze pozostała. Jest ciepło i słonecznie, idealne warunki w góry pieszo czy na rowerze. Zachęcamy do odwiedzenia Międzygórza, gdzie spokój i cisza w otoczeniu… więcej »

Lato w Międzygórzu

Nadchodzi jesień | 13.09.2016

Wakacje już za nami, ale pogoda prawdziwie wakacyjna jeszcze pozostała. Jest ciepło i słonecznie, idealne warunki w góry pieszo czy na rowerze. Zachęcamy do odwiedzenia Międzygórza, gdzie spokój i cisza w otoczeniu… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Wakacje w pełni

Wakacje w pełni | 15.08.2016

Klimatyczne Międzygórze pomimo szczytu sezonu turystycznego można określić jako spokojne i ciche. Zróżnicowana baza noclegowa umożliwia każdemu odnalezienie odpowiedniego obiektu, jednak obecnie trudno o wolne… więcej »

Lato w Międzygórzu

Lato w Międzygórzu | 01.07.2016

Rozpoczęły się upragnione wakacje, trwa sezon letni, przybywa turystów na szlakach, jednak każdy z pewnością odpocznie w spokojnym i klimatycznym Międzygórzu. U nas można delektować się „slow tourismem” - bez… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - XXIV Górski Bieg Śnieżnicki 2016

XXIV Górski Bieg Śnieżnicki 2016 | 28.06.2016

30 i 31 lipca 2016 Międzygórze stanie się biegową stolicą regionu. Na starcie najstarszego biegu górskiego w Polsce (!) staną zawodnicy biorący udział w zmaganiach Mistrzostw Polski, eliminacjach Mistrzostw Świata… więcej »

Weekend majowy

Weekend majowy | 28.04.2016

W Międzygórzu w ostatnich dniach wiosna walczyła ponownie z zimą, ale wygrać mogła tylko jedna… Wiosennie zapowiada się weekend majowy w naszej miejscowości, przyroda budzi się do życia, turyści zamienili narty biegowe… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Wielkanoc

Wielkanoc | 25.03.2016

Sezon zimowy dobiega końca, nadchodzi wiosna, przyroda powoli budzi się do życia. Nadchodzące Święta Wielkanocne w pobliskich ośrodkach narciarskich jak Czarna Góra i Dolni Morava będą jeszcze jednak zimowe, bo… więcej »

Końcówka ferii

Końcówka ferii | 23.02.2016

Okres ferii w Międzygórzu i Masywie Śnieżnika była bardzo niesprawiedliwy, a wszystko przez zmienną aurę i niestabilną zimę. Kiedy jedni turyści trafili w doskonałe warunki, piękne zimowe krajobrazy to niestety inni nie mieli tego.… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Zima za oknem

Zima za oknem | 11.02.2016

Wraca zima, chyba na zamówienie Międzynarodowego Zlotu Turystów, który właśnie ma miejsce w Międzygórzu. Około 400 miłośników gór, turystyki i sportów zimowych stacjonuje w międzygórskich pensjonatach do… więcej »

Rogate sanie - międzygórska tradycja

Rogate sanie - międzygórska tradycja

W końcu XIX wieku w Międzygórzu – popularnym już wówczas kurorcie uzdrowiskowym - rozwinął się ośrodek sportów zimowych. Trenowano saneczkarstwo sportowe, czynna była skocznia narciarska, a wiodącą rolę odgrywało… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Zima 2016

Trzymamy kciuki za zimę | 30.01.2016

W całym poprzednim tygodniu oraz jeszcze w poniedziałek mieliśmy w Międzygórzu przepiękną, idealną, śnieżną i mroźną zimę. Działał lokalny wyciąg narciarski „U Bolka”, skuter śnieżny przygotował szlaki narciarstwa biegowego… więcej »

Ferie w Międzygórzu

IX Zimowy Międzynarodowy Zlot Turystów

W dniach 11-14.02.2016r. odbędzie się IX POLSKO – SŁOWACKO – CZESKI ZIMOWY ZLOT TURYSTÓW. Rajdy narciarskie odbywają się, co dwa lata na przemian po stronie czeskiej, słowackiej i polskiej. Turyści zimowi… więcej »

Ferie w Międzygórzu

Ferie w Międzygórzu | 15.01.2016

Klimatyczne Międzygórze zaprasza na zimowy wypoczynek. Możemy stwierdzić, że wreszcie przyszła zima, spadło od kliku do nawet 30 cm białego puchu, a kolejne opady już w najbliższych dniach. Rozpoczną się konne kuligi… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Zima 2016

Zima 2016 | 04.01.2016

Sezon zimowy rozpoczęty! Ruszyły już pierwsze ośrodki narciarskie w okolicy, ale tylko dzięki sztucznemu naśnieżaniu stoków. Solidne mrozy, które miały miejsce na początku stycznia pozwoliły nasypać dużo śniegu oraz uruchomić… więcej »

Licencja Centrum Śnieżnik

Licencja Centrum Śnieżnik | 17.11.2015

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów PZN przyznało po raz kolejny licencje dla szkół narciarskich na sezon 2015/2016. Centrum Śnieżnik jest obecnie jedną z trzech licencjonowanych Szkół Narciarstwa Biegowego w Polsce… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Kolorowa jesień

Kolorowa jesień | 30.10.2015

Za nami lato, wyjątkowo ciepłe i słoneczne w tym roku. Okres najwyższego ruchu turystycznego zakończony, nastał spokój i cisza. Trwa przepiękna kolorowa jesień - najbardziej malowniczy sezon w naszych górach. Kto odwiedził… więcej »

Weekend biegowy w Zieleńcu

Weekend biegowy w Zieleńcu

W dniach 22-23.08.2015 w Zieleńcu odbędzie się Weekend Biegowy, który równocześnie będzie też Mistrzostwami Dolnego Śląska. Na sobotę zaplanowano biegi stylem alpejskim, niedziela styl anglosaski. Organizatorzy… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

Program zawodów: 24.07.2015 r. (piątek) godz. 16:00–19:00 – weryfikacja i wydawanie numerów startowych na Mistrzostwa Polski w kategoriach seniorek, seniorów, juniorek, juniorów, juniorek młodszych, juniorów… więcej »

Szlaki biegowe w okolicach Międzygórza

Sezon letni w Międzygórzu

Wreszcie zrobiło się ciepło i pogodnie, dookoła różne odcienie zieleni, cisza, szumią górskie strumienie. Rozpoczyna się lato, a z nim na odkrycie czekają okoliczne atrakcje, górskie szlaki piesze i rowerowe, piękne panoramy, wszystko… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Zima na Wielkanoc

Zima na Wielkanoc

Mamy wiosnę, ale krajobraz za oknem tego nie potwierdza... Wróciła zima i to w pięknym wydaniu, sypie śnieg, warstwa około 10 cm przykryła krajobrazy i ciągle pada. Temperatura lekko minusowa sprzyja przyrostowi… więcej »

Szlaki biegowe w okolicach Międzygórza

Szlaki biegowe w okolicach Międzygórza

Ostatnie opady śniegu i utrzymujące się niskie temperatury pozwalają na utrzymanie w okolicach Międzygórza długo wyczekiwanych szlaków narciarstwa biegowego. Wybierając się na zimowy wypoczynek nie zapomnijcie zabrać… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Międzynarodowy Zjazd na Saniach

Międzynarodowy Zjazd na Saniach Rogatych

Dnia 07.02.2015 w Międzygórzu odbędzie się Międzynarodowy Zjazd na Saniach Rogatych. Program zawodów: 8:30 - przyjmowanie dodatkowych zgłoszeń, wydawanie numerów startowych, 10:45 - rozpoczęcie… więcej »

Międzygórze coraz bardziej zimowe

Międzygórze coraz bardziej zimowe | 27.01.2015

Pierwszy tydzień ferii w Międzygórzu nie rozpieszczał śniegiem. Za to można było spokojnie korzystać z oferty okolicznych ośrodków narciarskich: Czarna Góra, Zieleniec, Dolni Morava, Bukova Hora, a także… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - międzynarodowy Dzień Śniegu

Dzień Śniegu - 18.01.2015 | 13.01.2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Śniegu Gmina Bystrzyca Kłodzka zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach rekreacyjnych pt. „Nauka i doskonalenie poruszania się na nartach biegowych”. Warsztaty, pod… więcej »

Idzie zima

Idzie zima | 17.11.2014

Po ciężkim sezonie zimowym 2013/2014, który był wyjątkowy pod względem wysokich temperatur i praktycznie braku naturalnego śniegu, liczymy na normalną zimę tego roku. Wiemy, że tak źle nie może być… więcej »

Zimowe połączenie

Zimowe połączenie z Czarną Górą | 17.11.2014

W okresie zimowym z Miedzygórza można dojechać do ośrodka Czarna Góra własnym samochodem, a dla wygodniejszych istnieje możliwość skorzystania z usług transportowych miejscowych przewoźników. Centrum Śnieżnik jako… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Dni Międzygórza

Dni Międzygórza 26-27.07 | 25.07.2014

W najbliższy weekend w Międzygórzu odbędą się XXII Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, zapraszamy do kibicowania na starcie, na trasie, na mecie… Dodatkowo odbędą się imprezy towarzyszące według plakatu… więcej »

Letnie aktywności

Letnie aktywności 05.07.2014

W sezonie letnim 2014 Centrum Śnieżnik proponuje Państwu ciekawe oferty aktywnego wypoczynku. Przez cały lipiec, sierpień oraz wrzesień 2014 prowadzimy działania mające na celu uatrakcyjnienie pobytu… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Sezon letni

Sezon letni | 05.07.2014

Rozpoczynamy sezon letni w Międzygórzu, pogoda wreszcie się ustabilizowała, zrobiło się przyjemnie ciepło, czasem oczywiście zdarza się niewielki deszcz. W górach jednak, takie warunki pogodowe uznajemy za idealne… więcej »

Zawody sportowe i nie tylko, 21-22.06

Zawody sportowe i nie tylko, 21-22.06

Zapraszamy w sobotę 21.06 na wyjątkowe zawody do Spalonej w Górach Bystrzyckich, gdzie już po raz kolejny odbędzie się impreza pod nazwą Jagodna Dżapan Race. Do tematu można podejść sportowo z nastawieniem… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Ostatni powiew zimy

Ostatni powiew zimy | 15.04.2014

Po prawdziwie wiosennym przełomie marca i kwietnia przyszło do nas załamanie pogody. Aktualnie sypie śnieg i znowu pojawiła się pokrywa śnieżna - to jednak ostatni powiew zimy, której wcześniej nam tak… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - gdzie jest zima?

Gdzie jest zima? | 11.02.2014

Zima w tym sezonie wszystkich zaskoczyła - tyle, że nie śniegiem a jego brakiem :) Ciężko sobie przypomnieć sezon zimowy, w którym nawet na Śnieżniku nie było trwałej pokrywy śniegowej. Oczywiście ośrodki narciarskie… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Wesołych Świąt

Przyszła zima | 23.01.2014

Zapraszamy na ferie zimowe do pięknego i klimatycznego Międzygórza. Trudno o bardziej urokliwą miejscowość, a nasza Perełka Sudetów pod śniegową pierzyną wygląda cudownie. W najbliższej okolicy mamy wiele zimowych… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - nadchodzą ferie zimowe 2014

Nadchodzą ferie zimowe 2014 | 17.01.2014

W tej chwili sytuacja jest nie najlepsza, ale widać, że się poprawia… W okolicy mamy czynny ośrodek narciarski Czarna Góra, gdzie w tej chwili sztucznie dośnieżone jest ponad 2 km tras. Czynne są szkoły narciarskie… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Wesołych Świąt

Wesołych Świąt | 24.12.2013

W Międzygórzu świeci pięknie słoneczko, zachmurzenie zerowe, temperatura lekko powyżej 0 stopni. Jest ładnie, ale niestety mało zimowo, gdyż większość śniegu stopniała przy wcześniejszym ociepleniu i opadach… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - zimowe dni

Zima w Międzygórzu | 06.12.2013

Sypie śnieg, wieje wiatr, ale nie tak mocno jak w wysokich partiach gór czy na otwartych przestrzeniach. Międzygórze pod tym względem jest zabezpieczone z każdej strony, gdyż jak sama nazwa mówi jest „między… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - zimowe dni

Zimowe dni | 27.11.2013

Ostatnie dni w Międzygórzu są już prawdziwie zimowe! Pokrywa śnieżna wynosi około 20 cm, trzyma mróz -4 stopnie i żeby było jeszcze piękniej, pojawiło się słoneczko na błekitnym niebie. Sceneria jest istnie bajkowa… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - nadchodzi zima

Nadchodzi zima | 06.11.2013

Dzisiaj mamy pierwszy incydent zimowy w Masywie Śnieżnika - powyżej 850 m n.p.m. pada śnieg i zrobiło się biało. To dopiero początek, a w oczekiwaniu na prawdziwą zimę i rozpoczęcie sezonu narciarskiego mamy… więcej »

 

Międzygórze nadal zimowo

Wakacje | 04.07.2013

Rozpoczęliśmy sezon wakacyjny, pogoda dopisuje i nie zapowiada się na ekstrema w postaci chłodów, upałów, ulewnych deszczy. Temperatury w okolicach 22 stopni, do tego czyste, górskie powietrze przy błękitnym… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - wiosna, wiosna

Wiosna, wiosna | 23.05.2013

Zima była bardzo długa, śnieg ustąpił dopiero pod koniec kwietnia i przyszła wreszcie wiosna. Weekend majowy nie był tak przyjemny i upalny jak zeszłoroczny, ale nie był tak zły jak dwa lata temu kiedy spadło 20 cm śniegu. Mamy… więcej »

Międzygórze nadal zimowo

Nadal zimowo | 15.03.2013

W Międzygórzu śniegu mamy niewiele, około 20 ubitej, twardej pokrywy. Okoliczne stacje narciarskie nadal są czynne, trasy biegowe w Spalonej również są utrzymywane a więc zima w pełni. Zapowiadają się nawet… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - u nas słonecznie, sanie rogate 2013

U nas słonecznie :) | 26.02.2013

Wszędzie na kamerach mgły i niewiele widać, a u nas już pięknie świeci słoneczko… Szczyty górskie przerywają grubą warstwę chmur i właśnie nad Międzygórzem zaczyna królować błękitne niebo. Pogoda taka utrzyma się przez… więcej »

Międzygórze cudowna zima

Cudowna zima | 21.02.2013

Zima zapanowała u nas na całego, w centrum miejscowości nawet 40 cm białego puchu! Wszystko wygląda bajkowo, a Międzygórze w zimowej scenerii to klimat Tyrolu. Ferie kolejnych województw dobiegają końca… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - sanie rogate 2013

Sanie rogate 2013 | 01.02.2013

Ze względu na pogorszenie warunków i silną odwilż Międzynarodowy Zjazd na Saniach Rogatych zostaje przełożony na 2 marca. Aura niestety nie dopisała i w planowanym miejscu zawodów ubyło bardzo dużo śniegu. O miejscu… więcej »

Międzygórze wreszcie zima

Wreszcie zima! | 12.01.2013

W Międzygórzu piękna zima, około 25 cm śniegu pokryło kołderką naszą miejscowość i ciągle będzię go przybywać. Wygląda to prawdziwie zimowo i bajkowo, a właśnie zaczynają się ferie, więc synchronizacja czasowa jest… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - prawie zima

Prawie zima | 24.12.2012

Zima w tym roku jest bardzo zmienna, przychodzi we wspaniałej formie po czym znika nie wiadomo kiedy. Teraz znowu się wycofała, temperatury dodatnie, śnieg praktycznie w miejscowości zniknął. W górach oczywiście jest trochę… więcej »

Czarna Góra nawet 40% taniej

Czarna Góra nawet 40% taniej | 21.12.2012

Mamy przyjemność poinformować Państwa o wspaniałej ofercie na ferie 2013. Dzięki nawiązaniu współpracy pensjonatów z Międzygórza z ośrodkiem Czarna Góra powstała bardzo atrakcyjna oferta pakietu pobytowego… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - piękna jesień

Zima w pełni! | 08.12.2012

Zima zadomowiła się w naszym regionie na dobre! Temperatury spadają nocą nawet do -20 stopni w dolinach, w wyższych partiach gór jest trochę cieplej, gdyż występuje zjawisko inwersji. Śniegu naturalnego nie ma jeszcze dużo… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Kiedy sezon?

Kiedy sezon? | 01.12.2012

No i chyba po cichu możemy mówić o rozpoczęciu zimy… Od piątku 30.11.2012 lekko prószy śnieg, temperatury ujemne, a najbliższe dni zapowiadają nadal pozytywnie. Jak to jest dokładnie? Czarna Góra wczoraj rozstawiła armatki… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - piękna jesień

Piękna jesień | 22.10.2012

To był kolejny piękny, jesienny weekend w Międzygórzu. Temepratury w okolicach 20 stopni, błękitne niebo i promienie słońca rozświetlające kolorowe leśne barwy. Z pewnością taka pogoda oraz możliwość… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Impreza w Międzygórzu

Impreza w Międzygórzu | 26.07.2012

W dniach 28-29.07.2012 w Międzygórzu odbędą się dwie imprezy:
1. Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich
2. Polsko - Czeska Reaktywacja Bluesa.
więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - o nas na www.onet.pl

O nas na www.onet.pl | 03.07.2012

Kilka dni temu na stronie głównej www.onet.pl znalazła się informacja „Międzygórze Perła Sudetów kusi i czeka”, mieliśmy tam fotogalerię (co prawda niestety niezbyt aktualną, ale zawsze), krótki opis no i oczywiście dyskusję… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - wakacje

Wakacje | 03.07.2012

Rozpoczynamy utęsknione przez wszystkich wakacje, lato najwyraźniej się rozkręca i temperatury ponad 30 stopni dotarły także w nasze góry. Na szczęście to tylko incydent, a już najbliższy czas zapowiada się umiarkowanie… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - zima się rozkręca

Kurs instruktora narciarstwa biegowego - Śnieżnik

Zapraszamy na wiosenny kurs narciarstwa biegowego PZN, który odbędzie się w dniach 13-19.04.2012 na Śnieżniku. Wartościowe uprawnienia Instruktora PZN w tym coraz bardziej popularnym sporcie, a do tego wspaniałe przeżycia… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - zima się rozkręca

Zima się rozkręca | 16.02.2012

Ustąpiły w ostatnich dniach silne mrozy, ale za to rozpoczęły się intensywne opady śniegu. Przez noc z wtorku na środę oraz przez cały dzień spadło około 40 cm świeżego puchu i pada nadal. Warunki na stokach w Masywie Śnieżnika były… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Międzynarodowy Zjazd na Saniach Rogatych

Międzynarodowy Zjazd na Saniach… | 25.01.2012

Już 05.02.2012 odbędzie się w Międzygórzu kolejna edycja Zjazdu na Saniach Rogatych. Serdecznie zapraszamy.
Program i szczegóły tutaj »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Piękna zima

Piękna zima | 10.01.2012

W Międzygórzu już od minionego czwartku (06.01) rozpoczęła się prawdziwa zima! Pokrywa śnieżna rośnie z dnia na dzień, bo codziennie pada śnieg. W tej chwili w centrum miejscowości mamy ponad 30 cm zbitego śniegu, przy… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Zapraszamy na zimowy wypoczynek w Międzygórzu

Zapraszamy na zimowy wypoczynek! | 21.12.2011

Miedzygórze zimą jest bajkowo piękne! Spadło już trochę śniegu, ale ciagle czekamy na więcej… Oczywiście pojawił się również klimat świąteczny, krajobrazy się zabieliły, dekoracje przyozdobiły piękne, drewniany domy… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg | 08.12.2011

Jak zauważyliście pewnie na naszej kamerze spadł pierwszy śnieg! Późno, ale jest… Pokrywa śnieżna to około 15 cm mokrego śniegu i ciagle lekko pruszy. Co przyniosą kolejne dni zobaczymy, śnieg i mróz? Oczywiście trzymamy… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - Powerade Suzuki MTB Marathon 2011

Powerade Suzuki MTB Marathon | 05.09.2011

W nadchodzący weekend, a dokładniej 10.09.2011 Międzygórze po raz kolejny powita zawodników i fanów „pure MTB”. W tym dniu rozegrane zostaną zawody z cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon 2011 na trzech wymagających trasach… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - brak zagrożenia powodziowego

Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej | 05.09.2011

W dniach 23-25.09.2011 odbędzie się kolejna impreza w Międzygórzu z okazji Światowego Dnia Turystyki. Plan jest bardzo ciekawy i jeśli tylko dysponują Państwo wolnym czasem w tym terminie to polecamy wypoczynek u nas… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - Szlak Marianny Orańskiej

Szlak Marianny Orańskiej | 08.08.2011

Mamy kolejną atrakcję turystyczną w postaci „Transgranicznego szlaku Królewny Marianny Orańskiej”, osoby dzięki której nasz region rozkwitł i stał się sławny. Przy dofinansowaniu Unii Europejskiej stworzono całościowy… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - brak zagrożenia powodziowego

Brak zagrożenia powodziowego | 20-21.07.2011

W dniach 21 i 22 lipca mieliśmy w Masywie Śnieżnika bardzo intensywne i długotrwałe opady deszczu. Rzeka Wilczka oraz jej dopływy płynęły bardzo wartkimi, a przez przenoszone kamienie i głazy, głośnymi strumieniami. Zapora… więcej »

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »